Pompy ciepła Warszawa to inwestycja, na którą możesz się zdecydować korzystając z usług Thermflow. Profesjonalne doradztwo, montaż oraz serwis powietrznych pomp ciepła to coś, na co możesz u nas liczyć. W Internecie znajduje się mnóstwo informacji na temat pomp ciepła, zarówno tych dobrych jak i złych. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy klient ma czas i ochotę brnąć przez tony artykułów i komentarzy na ich temat oraz wgryzać się w specyfikę ich działania. Dlatego poniżej odpowiadamy na 6 pytań, które najczęściej zadają nam nasi klienci. Dzięki nim dowiesz się, jak wygląda montaż pomp ciepła Warszawa.
Pompy ciepła powietrze to ekologiczne urządzenia grzewcze, które transportują ciepło z miejsca o niższej temperaturze do miejsca o wyższej temperaturze, czyli wbrew jego naturalnemu przepływowi. Powietrzne pompy ciepła Warszawa wykorzystują w tym celu m.in. sprężarkę oraz czynnik chłodniczy. Pompy ciepła tego rodzaju zasilane są prądem elektrycznym. Pompa ciepła powietrzna Warszawa nie wymaga wykonywania odwiertów i rujnowania działki/ogrodu.
Pompy ciepła powietrze dzielą się na jednostki splitowe i monoblokowe. W skład urządzenia splitowego wchodzi jednostka zewnętrzna (agregat) i połączona z nią przewodami elektrycznymi i freonowymi jednostka wewnętrzna (hydrobox). W jednostce wewnętrznej pompy ciepła znajduje się wymiennik, który ogrzewa wodę w instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W pompach monoblokowych w jednostce zewnętrznej znajduje się już moduł hydrauliczny, a do naszego budynku wchodzą jedynie rury hydrauliczne.
Najlepsze pompy ciepła przeznaczone są nie tylko do domów, ale także do budynków i pomieszczeń użytkowych, handlowych. Ze względu na ich wysoką bezawaryjność oraz prostą obsługę coraz częściej są pierwszym wyborem nie tylko w nowych domach, ale i w tych termomodernizowanych. Pompy ciepła do domu Warszawa mogą pracować z ogrzewaniem podłogowym, tradycyjnymi kaloryferami i nowoczesnymi klimakonwektorami. Montaż powietrznych pomp ciepła w województwie mazowieckim nie wymaga odwiertów w ziemi, a jej instalacja zazwyczaj trwa jeden dzień. Sprzedaż pomp ciepła przeznaczona jest więc dla użytkowników, którzy chcą korzystać z ekonomicznego, ekologicznego i w dużym stopniu bezobsługowego systemu ogrzewania w domu.
Koszt pompy ciepła zależy przede wszystkim od czterech czynników:
Niskotemperaturowa pompa ciepła klasy średniej o małej mocy, którą zamontujesz w swoim domu lub biurze w Warszawie to koszt od 15 tys. złotych brutto.
Niskotemperaturowa pompa ciepła klasy średniej o średniej mocy, to koszt od 20 tys. złotych brutto.
Niskotemperaturowa pompa ciepła klasy średniej o wysokiej mocy, to koszt od 25 tys. złotych brutto.
Cena pompy ciepła wyższej klasy to od 20 tys. złotych brutto za 3 kW do 50 tys. brutto za jednostki super ciche o mocy 16 kW. Urządzenia all in one (z wbudowanym zasobnikiem za ciepłą wodę użytkową) to odpowiednio 30 tys. brutto za 3 kW i 55 tys. brutto za 16 kW.
W jaki sposób pompa ciepła dostarcza ciepło do budynku, wyjaśniliśmy we wcześniejszych akapitach. Teraz skupmy się na tym skąd pompy ciepła mają wiedzieć, jaką temperaturę utrzymać w naszym domu. Wyjaśnimy to na podstawie pomp ciepła panasonic Aquarea, które mogą pracować w następujących trybach:
Montaż pomp ciepła Warszawa zawsze poprzedza audyt energetyczny budynku.
Bez obaw, fachowcy z Thermflow pomogą go przeprowadzić w sposób rzetelny i co najważniejsze bezpłatny. Dobrze przeprowadzony audyt, pomaga nam w określeniu, jakie pompy ciepła będą najlepsze. Nasz klient zawsze otrzymuje kilka propozycji urządzeń do wyboru, które różnią się nie tylko ceną, ale także funkcjami. Jesteśmy dalecy od forsowania najdroższych rozwiązań. Ostateczna decyzja w zakresie montażu pompy ciepła Warszawa należy zawsze do klienta.
Jeśli decydujesz się na montaż pompy ciepła do domu Warszawa lub mieszkania czy biura, uwzględnić należy przede wszystkim:
Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kaloryfery i podłogówka mają inne parametry zasilania. Mówiąc prostym językiem, ogrzewanie podłogowe potrzebuje niższej temperatury ciepłej wody niż kaloryfery. W przypadku ogrzewania podłogowego jest to 26-32 stopnie, natomiast w przypadku kaloryferów 32 do nawet 55 stopni. Jest to oczywiście uzależnione od tego jak są one dobrane do powierzchni budynku. Jeżeli mamy więc system mieszany, musimy zaplanować instalację pompy ciepła w taki sposób, aby podłogówka zasilana była wodą o niższej temperaturze niż kaloryfery. Wbrew pozorom nie jest to ani skomplikowane, ani bardzo kosztowne rozwiązanie.
Podczas montażu pompy ciepła ważne jest także zaplanowanie umiejscowienia jednostki wewnętrznej (hydroboxu) i zewnętrznej (agregatu). Jednostka wewnętrzna powinna być umieszczona w taki sposób, aby można było podłączyć ją do naszej instalacji c.o i c.w.u oraz do jednostki zewnętrznej. Jednostka zewnętrzna natomiast musi być posadowiona ponad gruntem na fundamencie betonowym, krawężnikach lub specjalnych dedykowanych podstawach. Należy uwzględnić także fakt, że z tacy ociekowej agregatu wylatuje woda, więc dobrą praktyką jest wykonanie pod nią mini studni chłonnej, składającej się z kawałka rury plastikowej, wkopanej w ziemię, wypełnionej np. keramzytem.
Jeżeli mieszkasz na terenie województwa mazowieckiego i interesują Cię pompy ciepła oraz ich montaż i serwis pomp ciepła Warszawa, zachęcamy do kontaktu. Nasi eksperci, którzy prowadzą sprzedaż pomp ciepła Warszawa, odpowiedzą na wszelkie pytanie, także te na temat innych usług – na przykład tego, jak działa montaż klimatyzacji Warszawa. Oczywiście w tym przypadku również możesz skorzystać z usług prowadzonych przez serwis klimatyzacji Warszawa.